Bikemaraton Drásal České Spořitelny 2014

06.07.2014 20:51

V sobotu 5. června se v Holešově uskutečnil již tradiční 21. ročník Bikemaraton Drásal České Spořitelny. Novinkou letošního podniku byla nová, delší a extrémně náročná trať o délce 175 km a s převýšením 5088 m. „Byla to šílenost,“ uvedl Jan Jobánek, který zvítězil v čase 07:42:29.2 s náskokem přes 4min. Na startu za Amenity Extrem Sport Team jsme neměli žádného zástupce.

Na klasické trase 115km s převýšením 3732 m se na start postavilo celkem 536 závodníků. Nejlépe si z našich vedl Ondřej Fišera, který dojel na celkovém 22. místě v čase 05:43:08.7. Ve svých věkových kategoriích se na stupeň vítězů postavil Petr Salač s Janou Bednaříkovou, oba obsadili 3. místo.

„Bylo to dobré, zlepšení o 15minut oproti minule, ale ambice jsem si dával větší,“ uvedl Martin Javůrek, který skončil 27. celkově a 7. v kategorii. „Bohužel se mi nepovedlo splnit si x-letý cíl a to dojet pod 6hod, nejspíše kvůli defektu při závěrečném sjezdu, tak třeba za rok,“ uvedl Petr Salač 3. ve své kategorii.

Na 53 km Drásala se přihlásilo celkem 475 závodníků z toho 7 našich. Nejlépe si vedl Tomáš Šidík, který dojel na 18. místě v čase 02:26:54.8. Ve svých kategoriích nejvíce dominovala Irena Berková, která porazila své soupeřky až s půl hodinovým náskokem.

Tabulka – Celkový přehled výsledků závodníků AMENITY EXTREM SPORT TEAM na Drásalu 2014