Irena Berková - mistryně republiky v XCM pro rok 2013!!!!!

17.06.2013 15:44
 
Čtrnáctý ročník Malevil Cupu v Lužických horách se odehrál za krásného slunného dne a jel se jako Mistrovsví České republiky v maratonu. Irča jela fantasticky a bude jezdit v dresu mistrině republiky v XCM.
 
Českou mistryní je jedenatřicetiletá bikerka zlínké stáje Amenity Extrem Sport. Stejně jako na Author Šela maratonu měla na Malevilu smůlu, že ji předjela zahraniční závodnice. Na Helfštýně Polka, na Malevil ranči Britka Catherine Williamson.
 
"Prohrát s vítězkou Cape Epic není ostuda. Navíc já jsem ještě na 30 kilometru jela s ní," řekla Irena, která měla radost z titulu jen polovičatou. "Určitě jsem si titul přála, když jsem viděla, že tu nebude úplně plnohodnotná konkurence. Je to těžké s tím úspěchem, nebyla tady plná konkurence, hodnotnější by to samozřejmě bylo, kdyby tady byla Pavlína s Pavlou a další holky, ale historie se neptá."
 
Irena výborně odstartovala a byla plná energie, a to do závodu nastupovala po nemoci. "Tři týdny jsem se léčila z onemocnění průdušek, takže jsem moc nevěděla, jak na tom budu. Nechala jsem se ze začátku unést, jelo se mi moc dobře, v kopci jsem přelítla Catherine, tak jsem si říkala, jóó, to je super. Na 30. kilometru jsme byli spolu, pak jsem začala ztrácet a jen jsem nabírala ztrátu."
 
Výsledky MČR 100 km ženy:
1. Catherine Williamson (GBR) 5:02:08
2. Irena Berková (Amenity Extrem Sport) +15:17
3. Anna Šmídová (Ghost Mojekolo) +23:01
4. Lena Pickelman (GER) +24:56
5. Hana Kolářová (Scott Mio) +28:03