Jarní soustředění v Poreči

31.03.2013 09:06

Malá reportáž ze soustředění v Poreči od Jirky.


Soustředění Istrie

Část týmu AMENITY-EXTREM SPORT už byla po dlouhé a poctivé zimní přípravě znechucena českým sychravým počasím a tak se rozhodla, že uprchne do některé z exotických destinací.
Druhý březnový víkend, v brzkých ranních hodinách, se přesouváme na jih, konktrétně na poloostrov Istrie. Zde v sedlech svých tréninkových ořů najíždíme první gigantické dávky jarních kilometrů. Stručně popíšu co se v Chorvatsku přihodilo.
Tréninková skupina byla utvořená Irčou, Jančou, Jirkou, Martinem a hostujícím Kamilem.
Domovem našeho malého pelotonu byl parádní hotel Plavi, hned nad pláží, který byl v tomto období doslova nabitý cyklisty, takže se s námi na hotelu mohl potkat nejeden elitní team včetně "švajcarské repre"... Zdejší kraj je cyklistice zaslíbený, nabízí výběr z nesčetného množství terénů od rovinek na pobřeží, dále do vnitrozemí se povrch vlní a zvedá až po zasněžené vrcholky hor v oblasti Učky s nejvyšší dominantou Vojak.
První dny a stovky kilometrů uběhly pod koly našich riderů hladce a to i přes neustálé, mnohdy velmi intenzivní dešťové přeháňky. Jízdu monotónní chorvatskou krajinou nám kromě fanoušků podél cesty zpříjemňovaly také vrzající řetězy a chorvatské pamětihodnosti, historická čtvrť v Poreči nebo koloseum v Pule.
V polovině týdne nás čekala odměna v podobě volného dne. Našim útočištěm se stala kavárnička v Lovreči, kde jsme vypili několik káviček a taky „vdechli“ pár štrůdlů.
Po volném dni již nadvládu nad tímto krajem přebírá slunce a my máme novou vzpruhu do náročných porcí kilometrů, tentokráte v již zvlněnějším terénu. I přes stále se kumulující únavu vjíždíme do kopců a zdoláváme vrchařské prémie jako lýtka rvoucí Padna (17%), Tinjan nebo oblíbený „Limáč“. 
Naše malá navigační nejistota byla den ode dne menší a to především díky Istrieznalým kolegům z grupy Ghost-mojekolo a 4Ever Cyklo Bulis, kteří nás ohromili znalostí místních luhů a hájů.. Nakonec zjišťujeme, jak je ta Istrie malá.
O doplnění energie a následnou regeneraci bylo znamenitě postaráno. Naši kuchaři nám každý den uchystali pestrý výběr dobrot, na které jeden talíř a jedna hodina u stolu opravdu nestačila ( nevěřil bych kolik se toho do nás vejde:-D ).O boj s kyselinou mléčnou a naše bolavá lýtka se staral dr. Třesohlavý, za což mu také patří dík..
Soustředění proběhlo ve výborné náladě,plán jsme splnili na 100% a vše uteklo jako voda. Nastal čas rozloučit se s Istrií a připravit se na návrat do reality! Mezi zimu a sníh, noční Česko nás přivítalo mrazem a poletujícími vločkami...

    

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: