UCI Moutain Bike World Cup - Nové Město na Moravě

29.05.2014 16:00

Poslední květnový víkend Nové Město na Moravě ve Vysočina areně, hostilo další závod ze série Světového poháru UCI Mountain Bike Word Cup, kterého se účastnil i náš tým Amenity - Extrem Sport.

Páteční den patřil tréninku a závodu Cross Country Eliminátor. Během této krátké tratě ovšem bylo možno zhlédnout vše, co patří k MTB a to technické pasáže, dlouhé skoky i spurtující finiše. Této části závodu se účastnila i naše reprezentantka Irena Berková. Na start nastupovala s menší nervozitou, jak sama uvedla. „Vše bylo v pořádku, schody, klády jsem projela rychleji než minulý rok, ale v bikrosové části jsem se lekla a to mě hodně zpomalilo, ale chtěla jsem hlavně dojet v pořádku, neboť jsem zde minulý rok spadla a způsobila si otřes mozku. “ uvedla Irena.  Ale i když se jí nepovedlo probojovat se z osmifinále, tak obsadila hezké 19. místo.

V sobotu závodili mladší ročníky v závodu Cross Country Olympic.

V nedělní den patřil již hlavnímu závodu Cross Country Olympic kategorie ELITE. Irena Berková stála na startu i v tomto závodu. Bohužel už po 2,5km v úseku nazvaný Vertikal drop došlo ke srážce s jednou závodnicí a následným poškozením zadní brzdy. Ani to naší závodnici nezabránilo dojet do cíle na celkovém 78. místě.

 

Fotogalerie: UCI Moutain Bike World Cup - Nové Město na Moravě