Závodní sobota 18.5.

21.05.2013 20:48

V sobotu 18.5. se závoďáci rozdělili a vyrazili na tři různé MTB závody.

První závodem byl Extrém Bike Most. Český pohár v maratonu pokračoval druhým dílem v severočeském Mostě závodem Extrém Bike Most na 67 kilometrů. Typický podnik pro svou těžkou techniku vyhrál Milan Spěšný (Kola BBM). Po druhém místě na Author Šela Marathonu si dnes Irena Berková (Amenity Extrem Sport) vytvořila slušný náskok na čele pohárového klání. V Mostě jednoznačně předčila své soupeřky, druhou Hanu Ježkovou (GT Opportunity) a třetí Pavlínu Šulcovou (Bauknecht Author).

Výsledky ženy:
1. Irena Berková (Amenity Extrem Sport) 4:34:24 hod.
2. Hana Ježková (GT Opportunity) +12:06
3. Pavlína Šulcová (Bauknecht Author) +26:16

Na kratší trase Extrem Junior dojel Jirka Šimara absolutně na 2. místě a první v kategorii.

Dalším závodem byl FC maratón Marikovskou dolinou, SP XCM, mistrovství Slovenska v maratonu horských kol. Na těžké trati 65km s převýšením bezmála 2000m.

Vojtěch Konečný: 21.celkově, 7. v kategorii 19-39 po pomalém defektu (stačilo dofoukat).

Petr Salač: 2. místo v kategorii 50-59

Posledním MTB závodem, kde jsme měli zastoupení, byl v Brumově-Bylnici Hradní okruh na 36 km. I zde jsme se ukázali v dobrém světle. Roman Hyneček 2. v absolutním pořadí za Mirkem Janotou. Michal Petrla 5. absolutně, 2. v kategorii 40+. Michal Žáček kvůli defektu nedojel.